عبدالرضا ناصر مقدسی متولد مهرماه ۱۳۵۷ در بندرانزلی می­ باشد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه ­ی خود را در بندر انزلی گذراند. پس از آن، برای گذراندن دوره­ ی پزشکی عمومی راهی شیراز شد. وی در سال ۱۳۸۹ موفق به اخذ درجه ­ی تخصصی در رشته­ ی بیماری­های مغز و اعصاب از دانشگاه علوم پزشکی تهران شد. او از سال ۱۳۹۱ به طور اختصاصی به ویزیت و درمان بیماران مبتلا به ام اس مشغول است و علاوه بر انتشار مقاله­ های متعدد تخصصی، دغدغه­ های جدی در باب ارتقای بینش عمومی و فرهنگ جامعه در ارتباط با این بیماری و پدیده ه­ای که خود آن را بیماری« ام اس فوبیا» می­نامد دارد. او بدین منظور مقالات متعددی را در نشریات کشور به چاپ رسانده است.

وی از مدت­ها قبل، به ­دنبال برقراری ارتباط بین علم و هنر و ایجاد یک بینش میان رشته­ ای بین علوم انسانی و علوم اجتماعی بوده است. بر این اساس اسطوره نقش عمده ای را در تفکرات میان رشته­ ای او بازی می­کند. او در اولین تلاش جدی خود دست به تحقیقی مبسوط در باب «اسطوره درمانی» زد و تلاش نمود همراه با یک مطالعه­ ی میدانی،  اسلوب مناسبی را برای این علم جدید ولی در عین حال باستانی تدوین نماید. حاصل تلاش وی کتاب خوانش بیماری در بستر اسطوره بود که توسط انتشارات فرهامه به چاپ رسید. این کار در کتاب آخرین دست نوشته­ ی مانی پیگیری شده است. وی پس از آن به تلاش­های خود ادامه داد. پرسش مهم بعدی او چگونگی تغییر اسطوره در جهان پیچیده­ ی جدید بود. او در کتاب بعدی خود یعنی رستاخیز اسطوره به­ طور عمده بدین سوال پرداخت و برای اینکه چهارچوب بهتری برای آن ایجاد نماید طرح علمی جدید با نام «نورومیتولوژی» را پی افکند که در همین کتاب به ­عنوان علمی جدید معرفی شده است. وی امیدوار است در ادامه­ ی پژوهش­هایش به طور مبسوط در کتابی مجزا، به معرفی این علم بپردازد.

علاوه بر این تلاش­ها از وی مقالات متعددی در باب ارتباط شعر و علوم اعصاب به چاپ رسیده است.در عین حال وی یکی از پانزده برگزیده­ ی نهایی اولین دوره­ ی مسابقه ی شعر آوانگارد بود.